Ny låt fra The War On Drugs: Tittellåta på kommende album “I Don’t Live Here Anymore”

Pressemelding –

The War On Drugs har sluppet tittellåta på sitt kommende album “I Don’t Live Here Anymore”. Albumet slippes 29.oktober på Atlantic Records.

The War On Drugs presenterer «I Don’t Live Here Anymore», det fantastiske tittelsporet/videoen fra deres nye album (det første på over fire år) som slippes 29.oktober på Atlantic Records. I Don’t Live Here Anymore er et uvanlig rockealbum og omhandler en av våre vanligste, men skremmende prosesser: motstandskraft i møte med fortvilelse.

I begynnelsen av «I Don’t Live Here Anymore» synger bandleder Adam GranducielI was lying in my bed, a creature void of form/Been so afraid of everything, I need a chance to be reborn, og minner oss om den universelle forløsningskampen. Sangen er en samproduksjon mellom Granduciel og Shawn Everett, og inneholder trollbindende koring fra gjestene i Lucius. Sammen synger de: “We’re all just walkin’ through this darkness on our own”

Videoen til “I Don’t Live Here Anymore” er regissert av Emmett Malloy. Den ble filmet på lokasjoner i Los Angeles og nikker til klassiske rock and roll-videoer fra fortiden.

Se The War On Drugs video til “I Don’t Live Here Anymore”

I Don’t Live Here Anymoreer The War On Drugs første studioalbum siden de vant Grammy for beste rockealbum i 2018. Det ble spilt inn i løpet av tre år i syv studioer, og det kulminerte med et drøyt dusin økter i Los Angeles og New York. Granduciel og Everett brukte utallige timer på å skrelle alle lagene av disse sangene og bygge dem opp igjen, og spilte dem inn med bandets spesielle og intrikate fantasi.

Nylig uke fremførte The War On Drugs I Don’t Live Here Anymore’s albumåpner, «Living Proof», på sesongpremiéren til The Late Show med Stephen Colbert. Etter et show på Desert Daze i november, er starten av albumturneen lagt til januar 2022, og besøker noen av de største spillestedene bandet noen gang har spilt, inkludert deres første headliner-show på Madison Square Garden.

Norge og Oslo beæres med to konserter på Sentrum Scene i mars og de er begge for lengst utsolgt.

Alle datoer finner du nedenfor, og billetter er i salg her.

Se videoen til «Living Proof»

Se The War On Drugs påThe Late Show with Stephen Colbert

The War On Drugs på turné:

Fri. Nov. 12 – Lake Perris, CA @ Desert Daze

Wed. Jan. 19 – Austin, TX @ ACL Live

Thu. Jan. 20 – Austin, TX @ ACL Live

Fri. Jan. 21 – Dallas, TX @ Toyota Music Factory

Sat. Jan. 22 – Houston, TX @ White Oak Music Hall

Mon. Jan. 24 – Nashville, TN @ Ryman Auditorium

Tue. Jan. 25 – Atlanta, GA @ Tabernacle

Thu. Jan. 27 – Philadelphia, PA @ The Met Philadelphia

Fri. Jan. 28 – Philadelphia, PA @ The Met Philadelphia

Sat. Jan. 29 – New York, NY @ Madison Square Garden

Mon. Jan. 31 – Boston, MA @ House of Blues

Tue. Feb. 1 – Boston, MA @ House of Blues

Wed. Feb. 2 – Washington, DC @ Anthem

Fri. Feb. 4 – Columbus, OH @ Express Live!

Sat. Feb. 5 – Toronto, ON @ Queen Elizabeth Theatre

Sun. Feb. 6 – Toronto, ON @ Queen Elizabeth Theatre

Tue. Feb. 8 – Detroit, MI @ The Fillmore

Thu. Feb. 10 – Chicago, IL @ Chicago Theatre

Fri. Feb. 11 – Chicago, IL @ Chicago Theatre

Sat. Feb. 12 – Milwaukee, WI @ Riverside Theater

Sun. Feb. 13 – Milwaukee, WI @ Riverside Theater

Tue. Feb 15 – St. Paul , MN @ Palace Theatre

Wed. Feb. 16 – St. Paul, MN @ Palace Theatre

Fri. Feb. 18 – Denver, CO @ Mission Ballroom

Sat. Feb. 19 – Salt Lake City, UT @ The Union

Mon. Feb. 21 – Seattle, WA @ Paramount Theatre

Tue. Feb. 22 – Seattle, WA @ Paramount Theatre

Wed. Feb. 23 – Portland, OR @ Theater of the Clouds

Fri. Feb. 25 – San Francisco, CA @ Bill Graham Civic Auditorium

Sat. Feb. 26 – Los Angeles, CA @ Shrine Auditorium

Tue. March 22 – Helsinki, FI @ Helsinki Ice Hall

Thu. March 24 – Stockholm, SE @ Annexet

Sun. March 27 – Oslo, NO @ Sentrum Scene

Mon. March 28 – Oslo, NO @ Sentrum Scene

Wed. March 30 – Copenhagen, DK @ KB Hallen

Thu. March 31 – Copenhagen, DK @ KB Hallen

Sat. April 2 – Berlin, DE @ Verti Music Hall

Mon. April 4 – Zurich, CH @ Halle 622

Tue. April 5 – Milano, IT @ Alcatraz

Thu. April 7 – München, DE @ Zenith

Sat. April 9 – Paris, FR @ L’Olympia

Mon. April 11 – Birmingham, UK @ 02 Academy Birmingham

Tue. April 12 – London, UK @ The O2 Arena

Thu. April 14 – Dublin, IE @ 3 Arena

Sat. April 16 – Leeds, UK @ First Direct Arena

Mon. April 18 – Edinburgh, UK @ Edinburgh Corn Exchange

Wed. April 20 – Köln, DE @ Palladium

Thu. April 21 – Wiesbaden, DE @ Schlachthof

Fri. April 22 – Amsterdam, NL @ Ziggo Dome

Sat. April 23 – Antwerp, BE @ Sportpaleis

Last ned bilder av The War On Drugs

I Don’t Live Here AnymoreCover Artwork

Website | Facebook | TwitterInstagram